Świetnym sposobem na spędzanie czasu w górach jest podróżowanie po trudnych, czasami nieznanych szlakach, niekiedy wspinając się na wzniesienia, a innym razem z nich zjeżdżając. Chcąc uprawiać kolarstwo górskie, mamy spory wybór, gdyż możemy wybrać optymalną dla siebie opcję z 4 najpopularniejszych odmian tej dyscypliny: enduro, trail, downhill, a także cross country. W ramach każdej z nich przygotowaliśmy sprawdzające się w konkretnych warunkach i spełniające oczekiwania użytkowników rowery.


Enduro


Do zróżnicowanych warunków terenowych przystosowani są zawodnicy, którzy pokonują trasy na rowerach Enduro. Trzeba być przygotowanym wówczas na bardzo różnorodne, trudne trasy, które będą się składały zarówno z podjazdów, jak i stromych technicznych zjazdów. Ważna jest wówczas bardzo dobra amortyzacja, którą muszą się charakteryzować pojazdy przeznaczone do tej odmiany kolarstwa górskiego.


Trail


Uniwersalnością musi się odznaczać sprzęt, który wybierzemy do innej odmiany kolarstwa górskiego, jaką jest trail. W tym przypadku większy nacisk stawiany jest nie na ekstremalne przeżycia, lecz na jak największą przyjemnoś czerpaną z jazdy. Trasy z trailowe z reguły są dłuższe i przygotowane na bardziej rekreacyjne spędzanie czasu.


Downhill


Na spore prędkości przygotowane powinny być osoby pragnące uprawiać downhill, czyli odmianę kolarstwa górskiego polegającą jedynie na zjeżdżaniu w dół, często po bardzo wymagających trasach. Przygotowane do tego drogi są naszpikowane miejscami, w których konieczne będą nawet kilkumetrowe skoki, dlatego też rowery przeznaczone do downhillu muszą być bardzo wytrzymałe na obciążenia.


Cross country


To najpopularniejsza odmiana kolarstwa górskiego, która od wielu lat jest także obecna w programie igrzysk olimpijskich. Ważną cechą rowerów, które przeznaczone są do cross country, jest z pewnością waga i uniwersalnośc roweru, który rewelacyjnie sprawdza się zarówno na podjazdach, jak i zjazdach.

Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów