Lista produktów marki Leatt

Wszystkim fanom motocrossu, offroadu, freestylu, czy downhillu, marki Leatt nie trzeba przedstawiać. Jest to firma, która bez wątpienia osiągnęła pozycję lidera wśród producentów ochraniaczy do jazdy na motocyklu lub rowerze. Innowacje, które stosuje w swoich produktach powodują, że są one niesamowicie funkcjonalne, niejednokrotnie ratując zdrowie lub życie ludzkie, a jednocześnie wyjątkowo designerskie.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Założyciel tej marki, dr. Chris Leatt, był świadkiem śmiertelnego w skutkach wypadku, który zmotywował go stworzenia ortezy szyjnej dla sportowców. Efektem tego, już na początku XXI w., zaprezentował prototyp swojego wynalazku. Można więc bezsprzecznie stwierdzić, że misją marki stało się – zgodnie z koncepcją jej założyciela - zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pasjonatom przejazdów wyczynowych.

Flagowy produkt firmy Leatt, czyli stabilizator szyi i karku, zrewolucjonizował rynek motocrossowy. To ona wprowadziła ten ochraniacz na rynek, który dziś jest użytkowany przez sportowców na całym świecie. Jego konstrukcja zapewnia poszczególnym częściom kręgosłupa skuteczną ochronę. Najbardziej newralgicznie i narażone na urazy miejsca są dzięki niemu chronione z największą pieczołowitością.

Ciągłe badania przeprowadzane przez markę w prywatnym laboratorium, pozwalają firmie nieustannie sprawdzać, na jakie obrażenia jest narażony zawodnik. Skutkiem tych analiz, jest wprowadzanie na międzynarodowy rynek coraz nowszych i niedoścignionych przez konkurencję rozwiązań. Nieustanny rozwój marki Leatt pozwala jej zwiększać dbałość o zdrowie zawodników. Ochrona głowy, rąk i nóg jest możliwa, dzięki kaskom oraz specjalnie wyprofilowanym stabilizatorom. Producent tworzy je często na bazie włókna szklanego, które jednocześnie jest lekkie i niezwykle wytrzymałe. Nowatorskie zaprojektowanie sprzętu sprawia, że absorbuje on nawet rotacyjne uderzenia, przez co zostaje zmniejszone niemal o połowę ryzyko wywołania u sportowca wstrząsu mózgu lub innych tragicznych w skutkach urazów.

Marka ta, znana już na całym świecie, nie poprzestaje na swoich dotychczasowych dokonaniach i cały czas przeprowadza badania, wprowadzając udoskonalenia do swoich ochraniaczy. Bezapelacyjnie można stwierdzić, że wraz z powstaniem marki Leatt, świat motocrossu i downhillu stał się zdecydowanie bezpieczniejszym miejscem.

buty MTB 1.0 Flat buty MTB 1.0 Flat 2
  • -10%
Time left
Buty MTB

buty MTB 1.0 Flat

Leatt
3023049200
Od: 332,00 zł
332,00 zł 369,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 332,00 zł
BUTY MTB 1.0 to casualowe, wygodne buty z syntetycznego zamszu, o charakterze rowerowego obuwia. Posiada wytrzymałą cholewkę oraz miększą podeszwę od modelów MTB 3.0 i MTB 2.0, co przekłada się na ich wysoką wygodę.
buty MTB 3.0 Flat
  • -10%
Time left
Buty MTB

buty MTB 3.0 Flat

Leatt
3023048600
Od: 584,00 zł
584,00 zł 649,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 584,00 zł
Leatt 3.0 Flat to buty rowerowe oferujące doskonałą ochronę oraz komfort. Zaprojektowane zostały do ekstremalnego enduro jak i wymagających zjazdów. Buty posiadają podeszwę o średniej sztywności oraz specjalnie zaprojektowaną cholewkę, która jednocześnie zapewnia doskonałą kontrolę na rowerze jak i pozwala na swobodę ruchu podczas chodzenia.