Maski antysmogowe i filtrujące na rower

Aktywność na świeżym powietrzu nie kończy się wraz z początkiem chłodnych dni – zimą równie chętnie korzystamy z tego przywileju. Niestety, w związku z trwającym w tym samym czasie sezonem grzewczym pojawia się poważny problem związany z czystością powietrza, którym oddychamy – zwłaszcza przy zwiększonym wysiłku. Obecność smogu wymaga podjęcia dodatkowych działań w celu zachowania dobrego zdrowia.

Maski antysmogowe i filtrujące

filtr do maseczki Filter Mask

Buff
126658.000.10.00
5,00 zł
5,00 zł
Wysokiej jakości, wymienny filtr wyprodukowany w Niemczech.Produkt przeznaczony do używania razem z maseczką BUFF® FILTER MASK. Cena za 1 sztukę.
maseczka Filter Mask maseczka Filter Mask 2
  • -28%
Time left
Maski antysmogowe i filtrujące

maseczka Filter Mask

Buff
126619.937.10.00
Od: 72,90 zł
86,00 zł 119,90 zł
Przetestowana maska zapewnia 98% skuteczność filtracji. Ma regulację, dzięki czemu jest wygodna i komfortowa w użytkowaniu. Zastosowano wymienny, 3-warstwowy filtr. W tej lekkiej, ergonomicznej masce możesz oddychać swobodnie i cieszyć się życiem.

Czym jest smog? To zjawisko atmosferyczne, tyle że nie w pełni wytworzone przez naturę. Najczęściej pojawia się w silnie uprzemysłowionych miastach, a przyczyną jego powstania są dym oraz spaliny. Ma miejsce przy bezwietrznej, mglistej pogodzie, kiedy to wszelkie pyły oraz związki chemiczne zyskują możliwość przedostania się do naszych płuc. Wielokrotnie udowadniano, że smog stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. To nie tylko silny czynnik wywołujący alergię lub pogłębiający astmę. To także częsta przyczyna zapalenia oskrzeli, niewydolności oddechowej, problemów z sercem, a nawet raka płuc.

Szkodliwe związki chemiczne zagrażają każdemu – zarówno osobom aktywnym fizycznie, jak i zwykłym spacerowiczom. W związku z tym warto na co dzień dbać o to, aby jak najmniej zanieczyszczeń przedostawało się do płuc. Jak to zrobić? Z pomocą masek antysmogowych.

Działanie masek Ozone jest bardzo proste: zaopatrzone w specjalne, wymienne filtry typu N95 oczyszczają powietrze, zanim trafi ono do płuc. Posiadają potwierdzoną, wysoką skuteczność filtracji zanieczyszczeń – co jest istotne zwłaszcza podczas aktywności fizycznej, kiedy do płuc przedostaje się więcej powietrza niż podczas zwykłego spaceru czy przebieżki.

Maski antysmogowe są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej oraz kilku modelach. To m.in. maski casualowe do stosowania na co dzień, dla osób chcących zadbać o zdrowie, ale zarazem ceniących komfort. Wykonane z wysokogatunkowej bawełny posiadają certyfikat OEKO-TEX świadczący o bezpieczeństwie tego wyrobu włókienniczego.

Aktywnym proponujemy sportowe maski antysmogowe, które sprawdzą się w trakcie biegania oraz jazdy na rowerze. Zabezpieczają płuca przed przedostaniem się szkodliwych związków chemicznych podczas wzmożonego wysiłku. Zapewniają pełen komfort dzięki bocznym zaworom, idealnie przylegają do twarzy, a do tego zapobiegają gromadzeniu się wilgoci.

Sądzimy, że do sięgnięcia po maski antysmogowe nie trzeba specjalnie przekonywać – to gwarancja dobrego samopoczucia oraz dbałości o zdrowie, które jest przecież najważniejsze.