Wszyscy chcemy czerpać jak największy komfort z jazdy rowerem. Niezależnie od tego czy poruszamy się trasami przełajowymi czy prostymi betonowymi ścieżkami, pragniemy sprawić, by była ona płynna, szybka i odbywała się bezproblemowo. Duży wpływ na płynne poruszanie się ma niewątpliwie „ciężkość” naszego jednośladu, dlatego też, by go nieco „odchudzić”, montuje się komponenty lżejsze niż oryginalne części. Jednymi z komponentów, które mają wpływ na komfort jazdy oraz jej szybkość są niewątpliwie widelce rowerowe sztywne.

    

Widelce rowerowe sztywne, czyli absolutna podstawa każdego jednośladu tego rodzaju


Komponenty te stały się niezbędnym wyposażeniem praktycznie każdego pojedynczego roweru, niezależnie od jego przeznaczenia. Nieważne czy mamy do czynienia z popularnym „góralem” czy też „szosówką”, zadanie tych części się nie zmienia. Mają zapewnić nam większą szybkość, eliminując jej utratę wynikającą z bujania oraz amortyzacji. Jednocześnie sprawiają, że jazda staje się płynniejsza, a sam jednoślad staje się po prostu dużo lżejszy, tak jak ma to w szczególności miejsce w przypadku części wykonanych z karbonu. Niestety bardzo często zdarza się, że nawet jednoślady pochodzące od znanych marek mają podstawowe widelce sztywne lub amortyzatory, które nie zawsze spełniają oczekiwania i nadzieje użytkowników. Warto pamiętać o tym, że dobry komponent tego typu powinien być odporny na warunki atmosferyczne, a także uszkodzenia mechaniczne. Ponadto element ten powinien umożliwiać przede wszystkim poprawę techniki jazdy lub jej dopasowanie. Bardzo ważną zaletą jest również jego cena – widelce sztywne są znacznie tańsze niż ich amortyzowane odpowiedniki. Dlatego też, jeżeli mamy do czynienia z komponentami nie do końca spełniającymi oczekiwania, powinniśmy rozważyć ich wymianę.

 

Widelce sztywne do roweru – bogata oferta części od najlepszych producentów


Pracownicy naszego sklepu przygotowali dla Państwa wspaniałą ofertę komponentów do jednośladów trekkingowych, MTB czy szosowych. W naszym asortymencie posiadamy widelce sztywne wykonane z aluminium, stali oraz karbonu. Szeroki wybór części umożliwi Państwu wybór tych komponentów według własnych preferencji oraz potrzeb. Zapraszamy do skorzystania z części stworzonych przez wiodącego na rynku producenta - firmy Accent.

Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów